* Cepeškrāsnī izžāvē un piestiņā pulverī saberž 40 svaigu paipalas oliņu čaumalas. Pulveri ieber stikla burciņā, aplej ar 10 vidēji lielu citronu sulu, uzliek vāciņu un, regulāri apmaisot ar koka karoti, 10 dienas nostādina tumšā siltā vietā. Kad uzlējums būs gatavs, atsevišķi sakuļ 40 paipalu olu dzeltenumus ar 10 ēdamkarotēm cukura, aplej ar pudeli konjaka un uz nakti ieliek ledusskapī. Nākamajā rītā konjaka maisījumu sajauc ar čaumalu uzlējumu un rūpīgi samaisa. Lieto pa 1–2 ēdamkarotēm 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Ārstēšanās kursam nepieciešamas 2 šādas porcijas.
* Sajauc pa 2 tējkarotēm mazā mārsila lakstus un altejas saknes, maisījumu aplej ar glāzi verdoša ūdens, nostādina siltā vietā, tad izkāš. Dzer pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā, ievērojot vienādu laika intervālu. Lietošanas shēma ir šāda: 30 dienas lieto, tad 10 dienu pārtraukums. Pēc tam lieto 20 dienas, un atkal 10 dienu pārtraukums. Visbeidzot vienu mēnesi lieto tikai reizi nedēļā. Pēc 3 mēnešiem visu kursu atkārto vēlreiz.
Vasarā
* Trīs reizes dienā (no rīta tukšā dūšā, pēc tam 2 stundas pēc ēšanas) dzer pa 1/3 glāzes meža vai dārza zemeņu sulu.
Kad ieņemt tableti astmas gadījumā
Astma ir nakts slimība – lēkmju maksimums tiek novērots parasti ap četriem no rīta.
Elpceļi šajā laikā ir īpaši viegli ievainojami.
Paša organisma radītās pretiekaisuma un pretastmas “zāles” – virsnieru dziedzeru sintezētais hormons kortizols – pēc pusnakts tiek ražots minimālā daudzumā. Nakts stundās samazinās arī adrenalīna līmenis. Bet jutība pret alergēniem – palielinās. Tāpēc ir vērts izvēlēties prolongētas iedarbības pretastmas līdzekļus. Tie jāieņem vakarā ar aprēķinu, lai laiks, kad to iedarbība sasniegs maksimumu, sakristu ar agro rīta stundu, kad lēkmes pastiprinās.