Smiltsērkšķu eļļa. Unikāls ārstniecības līdzeklis, kuru var pagatavot arī mājās!


Īpaši augstā vērtē ir smiltsērkšķu eļļa. Tā ir unikāls dziedniecisks līdzeklis, kam augu preparātu vidū nav analoga.

Ir vairāki veidi, kā smiltsērkšķu eļļu iegūt mājas apstākļos.

1. No saspaidītām ogām izspiež sulu un to izkāš. Sulu pārlej piemērotā traukā, diennakti ļauj nostāvēties, tad uzmanīgi ar karotīti nosmeļ eļļas kārtiņu. Biezumus, kas palikuši pēc sulas izspiešanas, ieliek citā traukā un attiecībā 1:10 aplej ar ūdeni. Ļauj nostāvēties 2–3 diennaktis un nosmeļ eļļas kārtiņu.

2. Smiltsērkšķa augļus saspaida un attiecībā 1:10 aplej ar ūdeni. Pievieno cukuru (pusglāze uz 1 litru), vīna raugu (1 ēdamkarote uz litru) un ļauj rūgt 3 diennaktis 40–50 grādu temperatūrā. Kad eļļa uzpeldējusi, to savāc ar koka karoti.

Abos gadījumos iegūtā eļļa ir bioloģiski tīra, bez piemaisījumiem. Tā ir caurspīdīga, dzintaroranžā krāsā, ar labām garšas un teicamām dziednieciskām īpašībām.

Mājas apstākļos var pagatavot arī smiltsērkšķu preparātus, kas nav sliktāki par aptiekā nopērkamajiem un kurus tāpat izmanto ārstniecībai un profilaksei.

* No svaigām ogām izspiež sulu. Atlikušos biezumus un kauliņus izžāvē, sasmalcina, ieber termosā un attiecībā 1:1 aplej ar uzkarsētu (līdz 60 grādiem) olīveļļu vai saulespuķu eļļu. Trīs diennaktis nostādina, tad izkāš. Iegūto eļļu pārlej tumša stikla pudelē un uzglabā ledusskapī. Dziednieciskās īpašības tā saglabā aptuveni divus gadus.

Eļļas lietojuma spektrs ir ļoti plašs, arī šādos gadījumos.

Ilgi nedzīstošu brūču, apdegumu, apsaldējumu, izgulējumu, trofisko čūlu, ekzēmu ārstēšanai eļļu lieto ārīgi: problemātiskajām vietām ar pipeti uzpilina eļļu, virsū uzklāj marles salvetīti un apsaitē. Apsēju maina reizi dienā.

Pret kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlu eļļu lieto iekšķīgi: pa pustējkarotei 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss – 10 dienas.

Pret dzemdes kakliņa eroziju, kolpītu: katru vakaru pirms gulētiešanas ievada eļļā dāsni samitrinātu vates tamponu. Ārstēšanās kurss – 10–12 procedūru.

Uzmanību! Ārstēšanās ar smiltsērkšķu eļļu un preparātiem jāveic ārsta uzraudzībā. Nav ieteicams eļļu lietot, ja ir akūts holecistīts, hepatīts, pankreatīts vai caureja.

Pievienot komentāru