Tuvojas dzērveņu laiks! Kas jāzina par mazajām vitamīnu bumbiņām

Foto – Pixabay

Pret stipru, smacējošu klepu: glāzi saspaidītu dzērveņu aplej ar litru karsta ūdens, pievieno 3 vidēja lieluma sasmalcinātus sīpolus un pusstundu nostādina siltā vietā. Dzer karstu maziem malkiem pa pusglāzei 3–4 reizes dienā. Pēc tam liekas gultā un silti sasedzas. Ārstēšanās kurss – 3–4 dienas.

Asinsvadu sieniņu elastības uzlabošanai, aterosklerozes, trombozes un tromboflebīta profilaksei: ņem dzērvenes, citronus, sīpolus (no katra pa 1 kg) un 0,5 kg ķiploku. Visu samaļ gaļas maļamajā mašīnā vai virtuves kombainā, pievieno litru šķidra medus un nedēļu nostādina ledusskapī. Lieto pa 2 ēdamkarotēm 3 reizes dienā pirms ēšanas, uzdzerot nedaudz ūdens. Ārstēšanās kurss – 4–6 nedēļas.

Pret hipotoniju: 2 glāzes dzērveņu saberž ar glāzi cukura, pievieno puslitru degvīna un, periodiski sakratot, nostādina tumšā vēsā vietā 3 nedēļas. Pēc tam izkāš un lieto pa 2 ēdamkarotēm 3–4 reizes dienā pirms ēšanas. Kurss – līdz pašsajūta uzlabojusies.

Pret cistītu, kā arī urīnpūšļa slimību profilaksei: lieto svaigi spiestu dzērveņu sulu pa 2 ēdamkarotēm 2–3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Kurss – 10–15 dienas.

Pret pielonefrītu un citām nieru kaitēm: 2 ēdamkarotes saspaidītu dzērveņu ieliek termosā, aplej ar puslitru karsta ūdens, 1–2 stundas nostādina. Dzer siltu ar visām ogām pa 1/2–2/3 glāzes 3–5 reizes dienā pirms ēšanas. Paralēli neierobežotā daudzumā var ēst svaigi saspaidītas un ar medu sajauktas ogas. Kurss – līdz iestājas veselības stāvokļa uzlabošanās.

Aknu funkciju atjaunošanai pēc dzeltenās kaites: sajauc vienādās daļās medu ar saspaidītām dzērvenēm un lieto pa 2–3 karotēm 2–3 reizes dienā, uzdzerot siltu zaļo tēju. Kurss – ne mazāk kā 2 nedēļas.

Pret caureju: sajauc vienādās daļās dzērveņu ogas un lapas. 2 ēdamkarotes maisījuma aplej ar puslitru verdoša ūdens, 10 minūtes vāra uz lēnas uguns, tad atdzesē un izkāš. Dzer pa pusglāzei 3–4 reizes dienā. Ārstēšanās kurss – līdz iestājas uzlabošanās.

Pret trofiskām čūlām: problemātiskās vietas apmazgā ar svaigu dzērveņu sulu, kas attiecībā 1:1 atšķaidīta ar siltu vārītu ūdeni. Kurss – ne mazāk kā nedēļa.

Pret izgulējumiem, dermatītu: ēdamkarotei dzērveņu sulas pievieno lanolīnu un vazelīnu (pa 2 ēdamkarotēm no katra). Visu rūpīgi sajauc, pārliek stikla trauciņā ar vāciņu un uzglabā ledusskapī. Ar ziedi apsmērētu marles salvetīti pieliek problemātiskajām vietām un nostiprina ar saiti vai plāksteri. Apsēju liek 1–2 reizes dienā, uz nakti obligāti.

Ārstēšanās kurss – līdz iestājas pilnīga atveseļošanās.

Pret ēdi: sajauc saspaidītas dzērvenes un medu (no katra pa tējkarotei), jēlu olas dzeltenumu un pustējkaroti konjaka.
Maisījumu uzziež problemātiskajām vietām, apsedz ar polietilēnu un apsaitē. Pēc 40 minūtēm nomazgā ar siltu ūdeni. Kurss – 10–20 dienas.

Uzmanību! Dzērvenes nedrīkst lietot, ja ir kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūla, gastrīts ar paaugstinātu skābes daudzumu. Nav pieļaujams arī dzērveņu dzērienus lietot kopā ar sulfanilamīdajiem preparātiem (sulfazīnu, sulfadimetoksīnu, sulfazēnu u. c.) un biseptolu. Lai dzērveņu preparāti labāk uzsūktos, ieteicams tiem uzdzert sārmainu minerālūdeni.

Pievienot komentāru