Dekorēšanai
Nupat vēl darinājām Adventes vainagus, ko līdzīgu var izveidot arī pavasarī. Pamatni gatavo no zariem, kam pietin klāt sausas sūnas. Ar karsto līmi piestiprina putnu spalvas, lentītes un mazās paipalu olas. Lai šāda rota priecētu acis ilgāku laiku, no olām jāizpūš šķidrums, ar adatu katrā galā izdurot pa caurumiņam.
Vienkāršāks variants ir piepildīt groziņu vai bļodiņu ar sūnām un satupināt tajā košās olas, papildinot ar lentītēm un spalvām. Ja kādā vāzē jau izplaukuši bērzu pumpuri, no zariem var savīt nelielu ligzdiņu, ievietot tajā pāris olas un pašu ligzdu iekārtot starp zaļajām lapām. Tāpat bērnus var iesaistīt nelielos dārza darbos – mazie pirkstiņi olu čaumalas var piepildīt ar zemi un iesēt tur zālīti, kas sadīgs jau pēc pāris dienām.
Gatavošanai
Gatavojot savus iecienītākos ēdienus, ielāgo, ka piecas paipalu olas atbilst vienai vistas olai. Kā jebkurā svaigā produktā, arī jēlās paipalu olās vitamīnu daudzums ir lielāks nekā vārītā veidā. Turklāt paipalu olās ir daudz vairāk dzelzs, fosfora un kālija, bet sliktā holesterīna – mazāk. Tomēr nevajadzētu aizmirst pirms ēšanas nomazgāt olas čaumalu.
Salātos paipalu olas lieliski sader ar ceptām vistu aknām, konservētu tunci, marinētiem gurķiem un svaigiem dārzeņiem. Neparasts pasniegšanas veids ir kraukšķīgās romiešu salātu lapas pildīt ar garnelēm un vārītām paipalu olām, kas pārlietas ar medus-sinepju mērci.
Mazās čaumalas var izmantot, lai pagatavotu želejas olas. Vispirms olas rūpīgi nomazgā, izdur caurumu un iztecina ārā to saturu. Ar karstu ūdeni uzmanīgi izskalo čaumalu un liek žūt, kamēr gatavo želeju. Visērtāk iepildīt šķidrumu olās būs ar šļirci. Kārto tās ar caurumiņiem uz augšu un uz četrām stundām liek ledusskapī sastingt. Tad uzmanīgi noloba čaumalas, un želejas olas pasniedz ar augļu gabaliņiem salātos vai rotā Lieldienu desertu – biezpiena pashu.