Saulespuķu eļļa. Kāpēc to slavē dziednieki un dietologi?

Nonākot organismā, eļļai ir žulti dzenošs efekts, un tā labvēlīgi iedarbojas pret virkni nieru un žultspūšļa slimību (žultsakmeņiem, žultsceļu un žultspūšļa iekaisumu). No rīta tukšā dūšā jāizdzer ēdamkarote nerafinētās eļļas.

Pret rinītu un angīnu (slimību sākumstadijā) labi palīdz ķiploku eļļa: pusglāzi rafinētās saulespuķu eļļas uzkarsē līdz viršanai, tad liek ūdens peldē, 10 minūtes vāra uz lēnas uguns, atdzesē, pievieno sasmalcinātu ķiploka daiviņu, 8 stundas nostādina un izkāš. Pilina pa 3–5 pilieniem katrā nāsī (bērniem pa 1–2 pilieniem) 3–4 reizes dienā.

Ar nerafinētās saulespuķu eļļas un degvīna maisījumu ārstē kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlu: 3 ēdamkarotes eļļas ielej burciņā, pievieno tikpat daudz degvīna, uzliek cieši piegulošu vāciņu, vairākas minūtes burciņu enerģiski sakrata, tad izelpo un iespējami strauji, lai eļļa un degvīns nepagūtu noslāņoties, izdzer. Lieto 3 reizes dienā, cenšoties ievērot vienādu laika intervālu (piemēram, pulksten 9, 14 un 19), 20 minūtes pirms ēšanas.

Artrīta, reimatisma, miozīta, triekas, radikulīta ārstēšanai, kā arī kustību funkciju atjaunošanai pēc pārciesta insulta gatavo līdzekli ierīvēšanai: sīki sasmalcina 30 paprāvas lauru lapas, ieber burciņā, aplej ar glāzi saulespuķu eļļas, 10 dienas nostādina tumšā, siltā vietā, tad izkāš un biezumus izspiež. Uz nakti ierīvē sāpošās vietas.

Pret balss zudumu: pusglāzi saulespuķu eļļas uzkarsē ūdens peldē, samitrina tajā tīru kokvilnas auduma gabaliņu un pieliek kaklam kā kompresi uz nakti. No rīta noņem un viegli pamasē kaklu rīkles apvidū (glaudot kaklu no zoda līdz krūškurvim). Šāda procedūra uzlabo asinsriti un normalizē balss saišu funkcijas.

Pievienot komentāru