Sacietējums pēc injekcijas? Pieliec kāposta lapu!

Injicējot muskulī dažus preparātus, zem ādas veidojas sacietējums – neliels puns. To var izraisīt tādi preparāti kā, piemēram, magnēzijs, kampara šķīdums eļļā, artofēns, dibazols, baralgīns, daudzas antibiotikas. Sacietējums veidojas tāpēc, ka šie preparāti neuzsūcas asinīs uzreiz, bet kristalizējas. Ko darīt, lai tas uzsūktos?

Joda tīkliņš
Injekcijas vietai var uzzīmēt joda tīkliņu. Sērkociņa vienu galu aptin ar vati (var izmantot speciālos kosmētiskos irbulīšus), samitrina 5% joda šķīdumā (jodam jābūt katrā mājas aptieciņā) un apkārt sacietējumam uzvelk restītes. Attālumam starp līnijām jābūt 1 cm.

Kompreses
Palīdz spirta šķīduma kompreses un kompreses ar magnēziju. Vati dāsni samitrina ar kompresei izvēlēto šķīdumu, uzliek injekcijas vietai, pārklāj ar polietilēnu un nostiprina ar plāksteri. Kompresi tur 4–5 stundas. Procedūru atkārto katru dienu, līdz sacietējums pilnībā uzsūcies.

Kāpostu lapa
Kāpostu lapas komprese ir tautas medicīnas līdzeklis. Lapu ņem no galviņas vidus (ārējās neder), applaucē ar verdošu ūdeni, pieliek injekcijas vietai, virsū uzliek vati, polietilēna plēvi un nostiprina ar plāksteri. Kompresi liek uz nakti un tur līdz rītam.

Masāža
Ja sacietējums ir sens, visticamāk, palīdzēt spēs tikai ārstnieciskā masāža. Acīmredzot šajā gadījumā preparāts bija neveiksmīgi ievadīts un uzsūkšanās process būs ilgstošs. Taču no tā nav jābaidās – veselībai nekādu kaitējumu tas nenodarīs. Dzīvot ar to var, un runa var būt tikai par estētisko efektu.

Daži padomi pirms injekciju kursa
1. Pirms sāk injekciju kursu, skaidri jāzina, vai zāles neizraisa alerģisku reakciju. Ja izraisa, tas noteikti jāpasaka ārstam, lai viņš nevēlamo preparātu varētu aizstāt ar citu. Pretējā gadījumā medikaments var izraisīt negatīvas sekas.

2. Daži preparāti, piemēram, nošpa, ja tiek ievadīti muskulī, ir diezgan sāpīgi. Tie jāievada ļoti lēnām, tāpēc nekad nevajag procedūras māsu steidzināt.

Pievienot komentāru