Pētersīļi, selerijas, kinza. Šie garšaugi neitralizē locītavām kaitīgo sāli

Mazāk sāls
Pat ideālā gadījumā, kad nekāda kaite netiek atklāta, locītavas tik un tā jāiztīra. Un jāsāk ar diētu. Galvenais locītavu ienaidnieks ir vārāmais sāls, tāpēc obligāti jācenšas samazināt sālītu un marinētu produktu, dažādu sāli saturošu piedevu lietošanu uzturā. Pilnībā no sāls nav jāatsakās, jo organismam tas ir vajadzīgs. Toties pārmērības nāk par ļaunu.

Daudzi cilvēki nelieto buljonu, kas vārīts no kauliem un skrimšļiem, kā arī atsakās no aukstās gaļas, jo šie ēdieni esot vistīrākais holesterīns. Principā tā ir, taču šo kaitīgo elementu nav grūti neitralizēt.

Kad vāra buljonu vai auksto gaļu, dažas minūtes pirms vārīšanas beigām pieliek dažus svaigus tomātus un iespējami vairāk jebkuru zaļumu (dilles, pētersīļus, selerijas, kinzu) – un holesterīns būs neitralizēts.

Iespējams, daudzi nezina, ka trekna zupa un aukstā gaļa darbojas kā dabiskie dakteri, kas atjauno locītavu skrimsli. No ēdienkartes tie jāsvītro tikai tiem, kas sirgst ar sirds išēmisko slimību, arteriālo hipertensiju, pankreatītu un holecistītu.

Savukārt reizi gadā ieteicams pagatavot un lietot dārzeņu kokteili.

* Sajauc vienādās daļās ar visu mizu samaltu citronu, melno rutku, mārrutkus, ķiplokus un medu. Visu rūpīgi samaisa un, laiku pa laikam apmaisot, 2 nedēļas nostādina atvērtā traukā siltā vietā. Pēc tam izkāš, biezumus izspiež un uzglabā ledusskapī cieši aizvērtā traukā. Pirmās 4–5 dienas lieto pa 2–3 ēdamkarotēm 4 reizes dienā pēc ēšanas, pēc tam – tikai pa 1 karotei 4 reizes dienā pēc ēšanas. Viena kursa laikā jāizlieto 1–1,5 litri maisījuma.

Fitolīdzekļi
* Locītavas teicami tīra lauru lapas. Ņem 15–20 lauru lapas, aplej ar litru ūdens, uzkarsē līdz viršanai, 5 minūtes vāra uz lēnas uguns, pēc tam pārlej termosā, 3–4 stundas nostādina, atdzesē un izkāš. Izdzer maziem malkiem 10–12 stundās. Kurss – 3 dienas no vietas tikai reizi gadā.

Uzmanību! Pirms procedūras obligāti jāiztaisa attīroša klizma ar litru silta ūdens. Lauru lapas ir ļoti spēcīgs līdzeklis, tāpēc jālieto ārkārtīgi piesardzīgi. Ja rodas nepatīkamas sajūtas kuņģī vai zarnu traktā, lietošana momentāni jāpārtrauc – tas nozīmē, ka jums šis līdzeklis nav piemērots.

* Emaljētā traukā ieber glāzi sasmalcinātu saulespuķu sakņu, aplej ar 3 litriem ūdens, vāra 1–2 minūtes, tad izkāš un izdzer 2–3 dienās. Šādi ārstējas reizi gadā, kurss – 3 nedēļas.

Novārījuma lietošanas laikā jāatsakās no asiem, sāļiem, marinētiem un kūpinātiem produktiem, kā arī asām un pikantām piedevām un etiķa. Piemērotākie ārstēšanās kursa laikā ir veģetārie ēdieni.

* Glāzi sasmalcinātu pētersīļu sakņu ieber termosā, aplej ar puslitru karsta piena un nakti nostādina. No rīta ielej bļodiņā, samaisa un apēd 3 reizēs: no rīta, dienā un pirms gulētiešanas. Kurss – 10–12 dienas.

* Divas ēdamkarotes rīsu aplej ar puslitru ūdens un diennakti nostādina. Pēc tam rīsus noskalo un aplej ar svaigu ūdeni.
Tā atkārto 5 dienas. Sestajā dienā ūdeni nolej, bet no rīsiem izvāra putru (ūdenī un bez sāls). Tā jāapēd no rīta tukšā dūšā un pēc tam 4 stundas neko citu ēst nedrīkst. Ārstēšanās kurss – 40 dienas.

Pievienot komentāru