Pētersīļi, selerijas, kinza. Šie garšaugi neitralizē locītavām kaitīgo sāli

Foto – Pixabay

Jo sliktāk sāk strādāt locītavas, jo mazāk gribas kustēties, bet – jo mazāk ir kustību, jo vairāk locītavas iekaist.

Hipodinamija veselībai ir ļoti nopietni draudi – organismā palēninās vielmaiņas procesi, pazeminās imunitāte, iestājas agrīna novecošanās.

Turklāt, ja cilvēks staigā gluži kā slikti ieeļļots robots, viņš gribot negribot izskatās daudz vecāks par saviem gadiem. Gluži tāpat kā var iztīrīt un ieeļļot jebkuru mehānismu, arī locītavas iespējams sakārtot. Jo agrāk to sāk darīt, jo agrāk atgriezīsies kustību brīvība.

Visupirms jāatklāj cēloņi
Sāpes locītavās un to kustību ierobežojumus var izraisīt dažādas slimības: artroze, poliartrīts, reimatisms, podagra. Tāpēc, ja nomoka sāpes, pirms ķeras pie locītavu tīrīšanas, obligāti jāvēršas pie ārsta un jānoskaidro, vai balsta un kustību aparātā nav iemetusies kāda kaite. Ja tādas slimības tiks atklātas, ārsts noteiks atbilstīgu terapiju.

Taču arī tad, ja locītavu slimību nav, vizīte nebūs lieka: izmeklējot ortopēds novērtēs, kādā stāvoklī ir locītavas skrimslis – tā dabiskā starplika, kas nosedz kustīgo kaulu galviņas.

Nav nekāds noslēpums, ka ar gadiem, kā arī pārciesto slimību un mazkustīgā dzīvesveida dēļ šī skrimšļa kārtiņa kļūst plānāka, noārdās vai deformējas. Konstatējis kādu no šīm izmaiņām, ārsts ieteiks piemērotākos preparātus.

Raksta turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Pievienot komentāru