Mēness dilst – laiks tīrīt organismu. Receptes un ieteikumi

Ja kaut kādu iemeslu dēļ badošanās nav pieļaujama, var pievērsties diētai, kas paaugstina organisma aizsargspējas. Jāatsakās no saldumiem, dzīvnieku taukiem, kafijas, asām garšvielām, toties ēst var no pilngraudiem vārītas biezputras, vārītus kartupeļus, sautētus vai vārītus pākšaugus, svaigus dārzeņus un augļus, īpaši papriku, ābolus, vīnogas, dzērvenes, mellenes upenes: tie satur vielas, kas palīdz cīnīties ar vīrusiem un baktērijām.

Fiziskās slodzes šajā periodā vēlams pakāpeniski samazināt un līdz jaunā mēness fāzei novest līdz minimumam. Tas, protams, nenozīmē, ka viss brīvais laiks jāpavada, gulšņājot uz dīvāna. Nevajag atteikties ne no pastaigām, ne soļošanas, skriešanas un vieglas vingrošanas – šīs slodze palīdzēs nepieļaut nogulsnēšanās procesus apakšējās ekstremitātēs, asinsrites traucējumus galvas un kāju asinsvados, kas viegli var izprovocēt galvas reiboņus, galvassāpes, atmiņas pasliktināšanos, artrīta un vēnu varikozes saasināšanos.

Katru rītu vēlams aplaistīties ar vēsu ūdeni (iesākumā 20 ºC, bet vēlāk ūdens temperatūru pakāpeniski var pazemināt līdz 10 ºC). Aplaistīšanos dara šādā secībā: vispirms dušas strūklu virza uz kāju pēdām, tad – ceļiem, gurniem, vēderu, krūtīm un visbeidzot – galvu.

Dilstošā mēness laikā ļoti ieteicams nātru terapijas kurss – nātres lieliski palīdz nieru, urīnpūšļa un gremošanas orgānu slimību ārstēšanai.

* Ēdamkaroti žāvētu sasmalcinātu nātru aplej ar 1,5 litriem verdoša ūdens, 5 minūtes nostādina, tad izkāš. Visu devu izdzer laikā no pulksten 15 līdz 19. Kursu atkārto ik pēc 14 dienām, līdz iestājas uzlabošanās.

Uzmanību! Ilgstoši nātru preparātus nedrīkst lietot cilvēki, kas sirgst ar tromboflebītu, aterosklerozi un hipertoniju.

Laikposmā no pilna mēness līdz jaunam mēnesim labus rezultātus dod arī tādas kaites kā hipertireoze (pastiprinātas vairogdziedzera funkcijas) ārstēšana. Papildus pamatārstēšanas kursam var lietot kliņģerīšu, nātru, rabarberu, ģerānijas vai pelašķu uzlējumu.

* Ēdamkaroti sasmalcinātu lakstu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 15 minūtes vāra, 45 minūtes nostādina, tad izkāš. Dzer pa pusglāzei divas reizes dienā pirms ēšanas.

Obligāti ēdienkartē iekļaujami jūraskāposti – laminārija.

Dilstošā mēnesī nereti rodas problēmas ar redzi. Ja acis sākušas sliktāk redzēt, vairākas reizes dienā ieteicams šāds vingrojums.

* Aizver acis, ar pirkstiem vairākas reizes uzspiež acu āboliem. Tad uz brīdi rokas nolaiž, bet acis neatver. Atkārto 4–5 reizes. Pēc vingrojuma vēl 1–2 minūtes acis tur aizvērtas.

Zobu plombēšanai un protezēšanai pats piemērotākais laiks ir nedēļa pirms jauna mēness. Šajā periodā vislabāk ārstēšanai padodas parodontoze un smaganu iekaisums (gingivīts), bet kā papildu līdzeklis ieteicams vairākas reizes dienā masēt smaganas ar salvijas novārījumā samitrinātu mīkstu zobu suku.

* Divas ēdamkarotes salviju lakstu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 15 minūtes vāra, tad atdzesē un izkāš.

Dilstošais mēness palīdzēs atbrīvoties no nagu sēnītes, ar kuru citā laikā ir tik grūti cīnīties. No rīta problemātiskās vietas ieziež ar 10% joda uzlējumu, bet vakarā – ar sēra ziedi. Pēc nedēļas nagus izsautē karstā ūdenī un apgriež. Ir arī cits veids, kā uzveikt sēnīti: vienu nedēļu vakarā pirms gulētiešanas pēdas apmazgā ar urīnu un ļauj tām nožūt.

Ārstēšanos atkārto katrā dilstošā mēness fāzē, līdz iestājas uzlabošanās.

Šajā laikā arī ārstē kārpas un citus labdabīgos veidojumus uz ādas. Vakarā pirms gulētiešanas plāksterī izgriež kārpas lieluma caurumiņu un uzlipina ādai, lai kārpa caurumiņā būtu atklāta. Tai uzliek uz pusēm pārgrieztu nelielu ķiploka daiviņu un nostiprina ar vēl vienu plāksteri. No rīta plāksterus un ķiploku noņem.

Procedūru atkārto vairākas dienas un to pabeidz, kad iestājas jauns mēness. Ja līdz šim laikam atbrīvoties no kārpas neizdodas, kursu pilnībā atkārto nākamajā dilstošā mēness fāzē, pat ja kārpa pazudusi agrāk.

Savukārt vēnas un polipus vislabāk operēt dažas dienas pirms jaunā mēness fāzes – 24.–29. mēness dienā.

Pievienot komentāru