Kas jāzina, dodoties garākā ceļojumā ar motociklu

Vējš matos, brīvības garša, pasaules apceļošana un jaunatklājēja aizrautība – šīs sajūtas ir pazīstamas teju katram motociklistam. Taču vairāku simtu vai pat tūkstošu kilometru pievārēšanai dzelzs rumaka “sedlos” nebūt nav viegli, tāpēc, lai ceļojums sagādātu tikai prieku, ir vērts ņemt vērā dažus ieteikumus.

Pieredzē par garākiem braucieniem ar motociklu dalās “Inchcape Motors Latvia” pēcpārdošanas nodaļas vadītājs Leonīds Pavlovs, kas kopā ar savu uzticamo ceļabiedru – motociklu – dosies maršrutā Rīga-Vladivostoka, kopā 11 dienās pieveicot 11 tūkstošus kilometrus.

Pareizā “ceļabiedra” izvēle

Dodoties garākos pārbraucienos, jau laicīgi jāmēģina noskaidrot, kādi būs ceļa un gaidāmie laikapstākļi, jo tas var ietekmēt braucamrīka izvēli, vai, ja jums jau ir motocikls, vismaz maksimāli to sagatavot gaidāmajam maršrutam. Tālām distancēm piemēroti būs tūrisma un piedzīvojumu motocikli, jo šiem dzelzs rumakiem ir jaudīgāki motori, lielas ietilpības degvielas tvertnes, gan labiem, gan sliktiem laika apstākļiem piemēroti pārsegumi un vējstikli, kā arī plašāka bagāžas telpa.

Populārākais un iecienītākais modelis starp tālbraucējiem ir “BMW R 1200 GS”. “Tas ir universāls motocikls, jo ar to var pārvietoties gan pa līdzeniem ceļiem, gan pretēji – līkumotiem neceļiem, ko garantē stingrais rāmis, tā vieglā vadāmība, elektroniski vadāmā piekare, automātiskā stabilitātes kontrole un dažādie braukšanas režīmi,” stāsta Pavlovs.

Gluži kā obligātā veselības pārbaude – pilna motocikla tehniskā apskate

Pirms ceļojuma ir jāiziet pārbaudes, jāveic nepieciešamie remonti, jāpārbauda, kāds ir ritošās daļas stāvoklis, kāda ir motora darbība un elektronika. Pēc pilnās apkopes veikšanas ir jāveic “testa brauciens” 300 – 500 kilometru garumā pa dažāda seguma ceļiem, lai būtu pilnīga pārliecība, ka sabiedrotais ceļojuma laikā nepievils.

Būtiska loma ir motocikla riepām – pirms doties tālākā ceļā, tās vajadzētu nomainīt. “Vidējais riepas “dzīves cikls” ir no 10-15 tūkstošiem kilometru un, ja tiek plānots brauciens, kas pārsniedz norādīto nobraukuma daudzumu, tad iepriekš ir jāizdomā, kur motociklam varēs nomainīt riepas,” uzsver Pavlovs.

Noteikti līdzi jāņem arī papildu aprīkojums – remonta diegs ar instrumentiem, līmlente, gaisa kompresors vai riepu remonta airsols, lai nepieciešamības gadījumā riepu salabot un aizbraukt vismaz līdz tuvākajam servisam. Tāpat līdzi vajadzētu būt minimālajam instrumentu komplektam konkrētajam motocikla modelim.

Raksta turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Pievienot komentāru