Fitoterapija pret sāpošām locītavām. Piecas iedarbīgas receptes

3. Sajauc piparmētras un dilles (pa 1 daļai), helēniju ālanti, amoliņu, nātres, liepu ziedus un zirgskābenes (pa 2 daļām), bērza pumpurus, asinszāli, kumelītes un apiņus (pa 3 daļām) un vaivariņus (5 daļas).

4. Sajauc pētersīļus (1 daļu), asinszāli, linsēklas, nātres, piparmētras un sparģeļus (pa 2 daļām), vaivariņus, amoliņu, vārpatu saknes, trejkrāsu vijolītes (pa 3 daļām), brūkleņu lapas un trejdaivu sunīti (pa 4 daļām no katra).

Visus maisījumus var gatavot vienādi. Parastai devai ņem 2–3 ēdamkarotes drogas, ieber termosā, aplej ar puslitru verdoša ūdens, nostādina, tad izkāš. Dzer siltu 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Reimatisma vai reimatoīdā artrīta saasināšanās gadījumos otro un trešo maisījumu var lietot trieciendevā, paaugstinot drogas diennakts devu līdz 5–6 ēdamkarotēm uz puslitru ūdens.

Pēc 3–5 nedēļām var atgriezties pie parastās devas un turpināt kursu 6–8 mēnešus vai pat ilgāk. Tikai nedrīkst aizmirst, ka viens maisījums pēc 2 mēnešiem jānomaina pret citu, ievērojot 7–10 dienu pārtraukumu.

Pievienot komentāru