Ēdienkarte asinsvadu attīrīšanai. Viegli īstenojama, ieguvums – milzīgs!

Foto – Pixabay

Esat taču dzirdējuši, cik jautri pavasarī mēdz čalot strautiņš? Bet paiet laiks, tā krasti aizaug, gultne piedrazojas un ūdens plūdums kļūst arvien lēnāks un lēnāks… Tieši tas pats notiek ar mūsu asinsvadiem: ar gadiem tie, kā mēdz teikt, piesārņojas, sieniņas vairs nav tik elastīgas un izturīgas kā jaunībā, asinis plūst arvien sliktāk. Rezultātā – sirds-asinsvadu slimības un priekšlaicīga organisma novecošanās.

Asinsvadus nekļūdoties var nosaukt par dzīvības upēm. Tieši asinis visiem ķermeņa orgāniem piegādā skābekli un barības vielas, ko uzņemam ar uzturu.

Saprotams, jo sliktāka ir asinsvadu caurlaidība, jo sliktāk tiek veikts šis uzdevums. Organisms novājinās un kļūst viegli pieejams dažādām slimībām.

Tas nozīmē tikai vienu: laiku pa laikam šo “dzīvības upju gultnes” nepieciešams tīrīt. Turklāt tas nav ne grūts, ne arī sarežģīts darbiņš. Trīs vaļi, uz kuriem balstās mūsu asinsvadu veselība, ir: uzturs, ūdens procedūras un kustība.

Ēdienam ir ļoti svarīga nozīme un, nolemjot iztīrīt asinsvadus, tam jāpievēršas nopietni. Ar gadiem uz asinsvadu sieniņām nogulsnējas holesterīns, sašaurinās vēnu, artēriju un kapilāru caurlaidība. Rezultātā katra organisma šūniņa saņem arvien mazāk un mazāk asiņu.

Lai izvairītos no holesterīna nogulsnējumu veidošanās, jāievēro vairāki vienkārši ieteikumi.

* Iespējami vairāk ēdienkartē jāiekļauj produkti, kas bagāti ar augu taukiem (tie veicina holesterīna pāreju šķīstošā formā) un šķiedrvielām, kas mazina holesterīna uzsūkšanos zarnu traktā.

* Organismam nepieciešams lecitīns, kas piedalās holesterīna sadalīšanās procesā. Lecitīnu satur zivis, auzu putraimi, zirņi, nerafinētās augu eļļas (to var nopirkt arī atsevišķi aptiekā).

* Uzturam jābūt bagātam ar C vitamīnu (kāposti, paprika, citrusaugļi), P vitamīnu (aronijas, upenes, āboli), PP vitamīnu (liesa gaļa), B6 (banāni) un B12 vitamīnu (truša, liellopa, aitas gaļa), E vitamīnu (paprika, kāposti), A vitamīnu (burkāni, kāposti, svaigi spināti), kas pozitīvi ietekmē holesterīna maiņu. Nedrīkst aizmirst arī mikroelementus: cinku (sēnes), kāliju (pupiņas, jūraskāposti, kartupeļi). Ļoti nepieciešams jods (garneles, mīdijas, jūraskāposti un jūras zivis), kas rosina vairogdziedzera hormonu veidošanos, aktivizē holesterīna sadalīšanos, un magnijs (pākšaugi, žāvēti augļi, dārzeņi) – tas bremzē holesterīna veidošanos organismā un paātrina tā sadalīšanos.

* Nav ieteicams pārāk aizrauties ar trekniem produktiem un saldumiem (īpaši, ja ir mazkustīgs dzīvesveids un liekais ķermeņa svars).

Pievienot komentāru