Diez vai daudz ir to, kas mežā lasa arī šīs neparastās, galda tenisa bumbiņai līdzīgās sēnes, lai gan jaunie pūpēži (tie, kas jau sākuši kļūt tumši, uzturā nav lietojami) ir ēdami, turklāt tie ir ļoti garšīgi.
Pūpēžiem piemīt baktericīda, pretiekaisuma, brūces dziedējoša un pretaudzēju iedarbība.
Pret laringītu ar balss zudumu: 2 ēdamkarotes jauno pūpēžu mīkstuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, pusstundu nostādina, tad izkāš un biezumus izspiež. Ar siltu skalo kaklu 2–3 reizes dienā pēc ēšanas.
Kurss – līdz iestājas atveseļošanās.
Pret hronisku tonsilītu: 4 ēdamkarotes sasmalcināta jauno pūpēžu mīkstuma aplej ar puslitru verdoša ūdens, stundu nostādina slēgtā traukā, tad izkāš. Dzer siltu pa 1/4 glāzes 2–3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas un skalo kaklu 2–4 reizes dienā. Vēl var rīkoties šādi: pūpēdi sagriež ripiņās, apliek kaklam un piesaitē uz 20–25 minūtēm. Apsēju liek 2–3 reizes dienā. Kurss – līdz iestājas uzlabošanās.
Pret ARS, paaugstinātu ķermeņa temperatūru: 2 ēdamkarotes jauno pūpēžu mīkstuma aplej ar puslitru verdoša ūdens, uzkarsē līdz viršanai, pārlej termosā, 2 stundas nostādina, tad izkāš. Dzer siltu pa pusglāzei 4 reizes dienā pirms ēšanas (garšai var pievienot tējkaroti medus). Kurss – līdz iestājas pilnīga atveseļošanās.
Pret iesnām: 2–3 reizes dienā ieelpo nažagalu pūpēžu sporu pulvera. Kurss – līdz iesnas pārgājušas.
Pret sēnīšslimību uz kājām: no rīta un vakarā pirms gulētiešanas problemātiskās vietas apkaisa ar pūpēžu sporu pulveri. Kurss – līdz iestājas pozitīvs rezultāts.
Pret nelieliem sagriezumiem: sāpošajai vietai pieliek svaiga pūpēža mīkstuma ripiņu un piesaitē. Apsēju maina ik pēc 3–4 stundām.
Pret strutojošām, ilgi nedzīstošām brūcēm: 1–2 reizes dienā brūces apkaisa ar žāvētu pūpēžu brūno sporu pulveri. Vai arī – problemātiskajai vietai piesaitē svaiga pūpēža ripiņu. Apsēju maina ik pēc 3–4 stundām.