6 tipiskas kļūdas, dedzinot sveces, kas var aizsākt ugunsgrēku

4. Netiek ievērots attālums starp svecēm un citiem priekšmetiem

Pārliecinies, ka sveces neatrodas tuvumā viegli uzliesmojošām lietām, kā aizkari, galdauts vai dekorācijas. Nelieciet sveces tuvu atvērtiem logiem, neliela vēja brāzma var svecē iepūst aizkarus. Ieteicamais attālums no blakus esošiem priekšmetiem ir vismaz 30 cm. Tāpat starp svecēm ir jāievēro vismaz 7-10 cm liels attālums.

5. Sveces neapdomīgi atstāj degot vannas istabās

Daudzi uzskata, vannas istabā sveces dedzināt ir droši, jo grīdas un sienas visbiežāk ir klātas ar flīzēm. Tomēr tur ir citi viegli uzliesmojoši priekšmeti. “Vakarā uz vannas malas bija palikusi svece, kas naktī aizdedzināja akrila vannu, par laimi, liesmas nepārmetās uz pārējo mājokli. Rezultātā vanna izdega un bija piekvēpusi visa vannas istaba, radot zaudējumus 2300 eiro apmērā. Citā reizē vannas istabā atstāta aromātiskā svece aizdedzināja sūkli, kas tālāk aizdedzināja akrila vannu. Tas viss notika, kamēr saimnieks blakus istabā runāja pa telefonu,” ar reāliem piemēriem dalās If Apdrošināšana atlīdzību regulētāja I.Briede.

6. Netiek ievēroti piesardzības pasākumi, dedzinot sveces Adventes vainagā

“Pirms kāda laika tieši sveces dēļ aizdegās un izdega mansarda dzīvoklis, radot zaudējumus ap 100 tūkstošiem eiro. Nelaimes iemesls bija svece Adventes vainagā. Ja runājam par svecēm, tad visbiežāk ugunsgrēkus aizsāk tieši Adventes vainagos iestiprinātās sveces,” stāsta If Apdrošināšana produktu vadītājs Endijs Melecis. Ja vainagā sveces tomēr tiek izmantotas, tām jābūt iestiprinātām stabilos un nedegošos turētājos. Jāuzmanās, lai sveces neskar dekorācijas. Tāpat ik pēc 2-3 stundām ir jāapgriež sveces dakts. Ja izmantojat vainagu no dabīgiem materiāliem, atcerieties, jo ilgāk vainags ir telpās, jo vairāk izžūst skujas, un tās var aizdegties vieglāk.

Savai un citu drošībai – dūmu detektori un mājokļa apdrošināšana

Ja mājoklī vēl nav uzstādīti dūmu detektori, noteikti to izdariet. No 2020. gada janvāra dūmu detektori mājokļos būs obligāta prasība. Vairākas reizes gadā detektors jāpārbauda, visbiežāk ir jānospiež testa poga, pēc kā jāatskan spalgam skaņas signālam. Ja nepieciešams, jānoslauka putekļi un jānomaina baterija. Tā kā ugunsgrēkos lielu daļu zaudējumu sastāda tieši bojātās mēbeles un personīgās mantas, parūpējaties, ka apdrošināts ir ne tikai mājoklis, bet arī iedzīve. Civiltiesiskās atbildības apdrošināšana jūs pasargās, ja zaudējumi tiks nodarīti arī, piemēram, kaimiņiem.

Pievienot komentāru