Sācies aktīvais sveču dedzināšanas laiks – daudzi sveces mājās iedegs 11. novembrī, drīz pēc tam sāksies arī Adventes laiks. If Apdrošināšana speciālisti iepazīstina ar situācijām, kad neuzmanīga apiešanās ar svecēm var aizsākt ugunsgrēku.
1. Degošas sveces tiek atstātas bez uzraudzības
Neatstājiet degošas sveces telpās, kur neatrodas pieaugušie. Bērni vai mājdzīvnieki var netīšām apgāzt sveci vai degtspējīgus priekšmets, kas atrodas blakus tai. Uguns liesma var aizķert apģērbu, matus vai mājdzīvnieka kažoku. Nodzēsiet sveces, kad neuzturaties konkrētajā telpā vai dodaties gulēt. Iesakām nedegt sveces telpās, kur pastāv lielāks risks, ka cilvēki aizmigs pirms sveces tiks nodzēstas. Nodzēšot sveci, pārliecinieties, ka tā deglis tiešām izdziest un neturpina gruzdēt.
2. Sveces liek uz pamatnes, kas var aizdegties
Svarīgi ir sveces likt uz pamatnes, kas ir no nedegoša materiāla un nevar karstuma ietekmē saplīst. Visdrošāk sveci nodzēst vēl pirms tā ir izdegusi pilnībā. “Uz žurnālu galda viesistabā bija uzlikta degoša svece, no sveces aizdegās žurnālu galds un uz tā uzliktie priekšmeti. Degšanas, gruzdēšanas process norisinājās trīs stundas. Tā rezultātā pelni un sodrēji izplatījās pa visu ēku – radot zaudējumus gan mājoklim, gan iedzīvei,” konkrētu gadījumu min If Apdrošināšana Īpašuma atlīdzību grupas atlīdzību regulētāja Iveta Briede.
3. Sveces izmanto kā apgaismojumu, ja mājoklī pazūd elektrība
Kad mājoklī pazūd elektrība, bieži pirmajā mirklī meklējam, kur atrodas sveces. Šādiem nolūkiem mājās vajadzētu glabāt lukturi vai kabatas lukturīšus, kas darbojas uz baterijām. Ja tomēr sveces jāizmanto, nepārvietojies ar degošu sveci rokās. Lai tās pārvietotu, ieliec sveci lukturī. Tāpat izmatojiet stabilas sveces, kas tik viegli neapgāzīsies.
Raksta turpinājumu lasiet nākamajā lapā!