13 interesantas apskates vietas Japānā – nenožēlosiet, ja aizbrauksiet

Kurš gan nezina lielisko Japānas ainavu ar majestātisko Fudzi kalnu? Taču valsts, kas izpletusies uz teju 4000 salām, ir kas vairāk: tā ir zeme ar tūkstošiem gadu senā kultūrā balstītām tradīcijām, kur krāšņi debesskrāpji mijas ar sulīgām dabas ainavām.

Lielākā no arhipelāga salām, karu un zemestrīču postītā Honsjū, ir mājvieta tagadējai galvaspilsētai, deviņu miljonu iedzīvotāju lielajai Tokijai un senajai imperiālai pilsētai Kioto. Honsjū centru šķērso Japānas Alpi, kuru augstākā virsotne ir Fudzi – konusveida vulkāns, ko vietējie iedzīvotāji uzskata par svētu. Arhipelāga ziemeļdaļā esošā, senā un svētā ainu zeme Hokaido ir neticama dabas paradīze, savukārt dienvidu salas – Šikoku, Kjusjū un Okinava – tiek uzskatītas par garīguma šūpuli.

Par Uzlecošās saules zemes satriecošo dabu un unikālajiem cilvēkiem stāsta arī miniseriāls “Japāna – starp debesīm un zemi”, kas svētdienās skatāms “National Geographic”.

“National Geographic” ir apkopojis dažus no neskaitāmajiem apskates objektiem Japānā, kas padara salu valsti par īstu ceļotāju paradīzi.

Kenrokuenas dārzs, Išikavas prefektūra, Honsjū sala

Brīnišķīgais parks, kuru dēvē par vienu no trim skaistākajiem ainavu dārziem, ir pārpilns ar jaukiem tiltiņiem, ūdenskritumiem, gājēju takām, tējas namiem, kokiem un puķēm. Parks sākotnēji bija Kanazavas pils ārējais dārzs, kuru vairāk nekā divus gadsimtus kopa valdošā Maedu ģimene. 1632.gadā te izbūvēta apūdeņošanas sistēma, lai ar ūdeni apgādātu dīķus un strautiņus. Publikai dārzs atvērts 1874.gadā. Tas ir brīnišķīgs vienmēr, sākot ar sakuras ziedēšanu pavasarī līdz pat krāsainām kļavu lapām rudenī.

Gokajamas ciems, Tojamas prefektūra, Honsjū sala

Senās tradicionālās apbūves dēļ Gokajama ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Gan šis augstkalnu ciematiņš, gan arī netālu esošais Širakava-go ir zināmi ar tradicionālajām gasē – dzukuri ēkām. Šī ir vienīgā vieta Japānā, kur ēkas tika būvētas ar stāviem salmu jumtiem, kas atgādina lūgšanā sakļautas rokas un spēj izturētu smagu sniega segu. Gokajama ir mazāk pieejama nekā populārā Širakava-go, tādēļ brīnišķīgi atklāj tradicionālo dzīves veidu, kas ir ideāli adaptējies apkārtējai videi. Leģendas vēsta, ka šī bijusi viena no vietām, uz kurieni pēc Danouras kaujas (1185) aizbēga uzvarētais Taira klans.

Sagano bambusu mežs, Arašijama, Kioto prefektūra, Honsjū sala

Japāņiem bambuss ir spēka simbols, to bieži redz pie tempļiem kā aizsardzību pret nelabo. Tādēļ nav nekas pārsteidzošs, ka Kioto – tūkstošiem svētnīcu tempļu pilsētā – atrodas iespaidīgs bambusu mežs. Caur to gar tējas namiņiem, nelielām svētnīcām ved taciņas un velosipēdistu celiņi, kas ļauj izbaudīt bambusu čabēšanu vējā un absolūtu mieru. Kioto rietumu pievārtē esošā Arašijama ir populārs un patīkams tūristu galamērķis.

Takedas pils drupas, Asago, Hjogo prefektūra, Honsjū sala

Takeda ir pazīstama arī kā “pils, kas peld mākoņos”. Tiek uzskatīts, ka pils celta XV gs. 40 gados, vēlāk to iekaroja Tojotomi Hidejoši kādā no savām militārajām kampaņām, kuras mērķis bija izveidot vienotu valsti. XVII gs. tā tika pilnībā pamesta. Pagājušā gadsimta 70. un 80.gados drupas tika atjaunotas, un Takeda tika atvērta kā tūrisma objekts. Lai oktobrī vai novembrī noķertu rīta migliņu, kas apvij pili un liek tai “peldēt”, ir vērts paņemt termosu ar kafiju un apmesties kalnos iepretim Takedai jau pirms saullēkta (ap plkst. 6:00).

Par pārējām apskates vietām lasiet nākamajā lapā!

Pievienot komentāru