Medicīnā
Novietota uz sudraba plāksnītes, difterijas nūjiņa aiziet bojā pēc 3 dienām, stafilokoki – pēc 2 dienām, bet tīfa nūjiņa – pēc 18 stundām. Ar ūdeni, kas bagātināts ar sudraba joniem, un apsudrabotu marli dziedē apdegumus, brūces, čūlas, ādas slimības, ārstē drudzi, grēmas, zarnu trakta iekaisumu, žultspūšļa patoloģijas, sirds-asinsvadu sistēmas, aknu, nieru un liesas kaites, hronisku rinītu un veneriskās slimības.
Turklāt tas nebūt nav viss! Savukārt baktēriju iznīcināšanas efektivitātes ziņā sudrabs ir daudz aktīvāks par hloru, tas nerada toksiskus savienojumus ar ūdens piemaisījumiem un neveicina nepatīkamu smaku.
Kad sudrabs nonācis baktēriju, vīrusu un sēnīšu šūnu struktūrā, tas sāk izraisīt traucējumus to iekšienē, tādējādi cilvēkam kaitīgie mikroorganismi aiziet bojā.
Salīdzinājumā ar sintētiskajām antibiotikām, kuras spēj nogalēt ne vairāk kā 10 veidu baktērijas, sudrabs spējīgs uzveikt 650 veidu baktērijas.
Kosmētikā
Sudrabu kosmētikas līdzekļiem mēdz pievienot tā dezinficējošās, antibakteriālās iedarbības dēļ. Protams, tas nenozīmē, ka pietiek iejaukt krēmā sudraba gabaliņus un – skaistuma eliksīrs gatavs.
Kosmētiskajiem līdzekļiem izmanto ļoti sīku sudraba daļiņu šķīdumu demineralizētā ūdenī. Tādu šķīdumu sauc par koloīdo ūdeni.
Krēmi, kuru pamatā ir koloīdais šķīdums, ir daudzām kosmētiskajām līnijām (piemēram, Pulanna, Serebrjannaja rosa).
Sudrabu saturošie kosmētikas līdzekļi ir ārkārtīgi populāri: tie regulē ādas tauku izdalīšanos, uztur ūdens un tauku līdzsvaru ādā, aptur baktēriju šūnu attīstību, nomāc to vairošanos un aizsargā pret iekaisuma procesiem. Visas šīs īpašības sevišķi svarīgas problemātiskai, taukainai un jaukta tipa ādai, jo minētās problēmas var rasties jebkurā vecumā.