Sīpolūdens ekstrakts
* Sīpolus sasmalcina putriņā (100–150 g), aplej ar glāzi silta vārīta ūdens, 10 stundas nostādina. Lieto no rīta tukšā dūšā 3–4 dienas pēc kārtas.
Svaigi spiesta burkānu sula
* Pieaugušajiem no rīta tukšā dūšā jāizdzer 100–200 ml sulas, bērniem deva ir mazāka – 1–2 ēdamkarotes no rīta un vakarā.
Biškrēsliņu ziedu vai sēklu pulveris
* Žāvētus biškrēsliņa ziedus vai sēklas saberž pulverī un lieto pa pustējkarotei 2–3 reizes dienā pirms ēšanas, uzdzerot ūdeni. Bērniem vecumā no 10 līdz 15 gadiem minētā deva jāsamazina uz pusi, bet 5–6 gadus veciem – četrkārtīgi.
* Var lietot arī biškrēsliņu ziedu un lapu uzlējumu (ēdamkaroti drogas aplej ar glāzi verdoša ūdens, 30 minūtes nostādina) – pa glāzei tukšā dūšā.
* Pret spalīšiem biškrēsliņu sēklu uzlējumu var lietot klizmai – tējkaroti sēklu aplej ar 2/3 glāzes silta (60 ºC) ūdens, trīs stundas nostādina, tad izkāš. Šķidrumu jācenšas aizturēt taisnajā zarnā 10–15 minūtes.
Ķiploku uzlējums
* Sarīvē 3–4 ķiploka daiviņas, aplej ar glāzi ūdens, 10 stundas nostādina un izdzer no rīta tukšā dūšā. Kurss – 3–4 nedēļas.
* 25 g svaigu ķiploku aplej ar glāzi piena vai ūdens un vāra 20 minūtes uz lēnas uguns. Dzer pa glāzei divas reizes dienā. Kurss – 3–4 dienas.
* Sarīvē prāvu ķiploka daiviņu, aplej ar pienu (attiecībā 1:5) un vāra 20 minūtes ūdens peldē. Lieto katru rītu tukšā dūšā (līdz pusdienām neko nedrīkst ēst). Kurss – līdz cērmes izdzītas.
* Glāzē silta piena iemaisa 20 g ķiploka sulas un izdzer tukšā dūšā.
* Sasmalcina 0,5 kg ķiploku, aplej ar litru verdoša ūdens, stundu nostādina, tad izkāš un pievieno 1 kg cukura. Lieto pa 30–60 g (2–3 ēdamkarotes) no rīta tukšā dūšā.
Lai neitralizētu nepatīkamo ķiploka smaku, var pakošļāt 2–3 kafijas pupiņas, dažas anīsa vai ķimeņu sēkliņas, kardamonu. Var arī apēst ābolu vai pētersīļu lapiņu.