Pie Mežaparka estrādes pārbūvē ūdensvadu un kanalizāciju

SIA “Rīgas ūdens” uzsākusi ūdensvada un kanalizācijas tīklu pārbūvi Ostas prospektā, kā arī vēl dažās Mežaparka Lielās estrādes teritorijai piegulošajās ielās. Tas tiek darīts ar mērķi uzlabot Mežaparka apkaimes kanalizācijas sistēmu, kā arī padarīt drošāku ūdensapgādi.

Pašlaik maģistrālā ūdensvada un kanalizācijas tīkla posmu pārbūves darbi Ostas prospektā, Atpūtas ielā un Pāvu ielā virzās straujos tempos, tāpēc ir visai liela pārliecība, ka tie tiks pabeigti noteiktajā termiņā – līdz šā gada 1. septembrim. Novecojušā ķeta ūdensvada ar diametru 150 mm vietā tiek izbūvēts jauns polietilēna vads ar diametru 315 mm, kopējais atjaunojamā posma garums – 1341 metrs. Ūdensvads tiek izbūvēts ar sagraušanas metodi, ievietojot jauno vadu esošajā. Remontdarbi notiek ar beztranšejas metodi, ielas segumu uzrokot tikai tajās vietās, kur nepieciešams montēt komunikāciju mezglus vai arī veikt pievadu izbūvi.

Savukārt sadzīves kanalizācijas tīkls tiek būvēts ar atklāto metodi, palielinot esošo kanalizācijas cauruļvadu diametru no 200/250mm līdz 400 mm. Kopējais posma garums – 313 metri. Šis projekts ir ļoti būtisks Mežaparka Lielās estrādes darbības nodrošināšanai, jo pērn pierādījās, ka pie lielākām apmeklētāju plūsmām esošās kanalizācijas sistēmas diametrs ir nepietiekams notekūdeņu novadīšanai.

Būvniecības laikā ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas pakalpojumu sniegšana netiks pārtraukta, to plānots nodrošināt pa pagaidu tīkliem. Šo rekonstrukcijas darbu veicējs – SIA “Norma-S”, projekta kopējā summa ir aptuveni 750 000 eiro.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru