Vasaras–rudens periodā diareja nav nekāds retums. Vēderu var ļoti viegli sabojāt: nemazgāti vai pavirši nomazgāti augļi, ogas un dārzeņi, pastāvējis ēdiens, personīgās higiēnas neievērošana – tas var būt par iemeslu tam, ka tualete kādu laiku kļūst par pašu apmeklētāko vietu. Lai attiecības ar podu normalizētos, talkā var ņemt tautas līdzekļus.
Cukura šķīdums
* Pusglāzē ūdens izšķīdina maksimāli daudz cukura un izdzer.
Rīsu novārījums
* Neslīpētos rīsus nomazgā un aplej ar aukstu ūdeni (pēc aprēķina: glāze rīsu uz 7 glāzēm ūdens) un vāra uz lēnas uguns līdz gatavībai. Novārījumu nolej un dzer siltu pa pusglāzei ik pēc 2 stundām (bērnam dod pa 1/3 glāzes).
Linsēklu gļotas
* 3 g linsēklu aplej ar pusglāzi vārīta ūdens, 15 minūtes krata, tad izkāš. Lieto pa vienai ēdamkarotei 3–4 reizes dienā kā vieglu savelkošu līdzekli. Katru dienu jāgatavo svaiga deva.
Ozola miza
* Tējkaroti sasmalcinātas pavasarī vāktas jauno zaru mizas aplej ar 2 glāzēm auksta vārīta ūdens, 8 stundas nostādina, tad izkāš. Izdzer maziem malkiem dienas laikā. Bērniem nav ieteicams dot šo līdzekli.
Pret stipru caureju: uz sausas pannas apcep 4–5 ēdamkarotes bazilika sēklu un ēd pa pustējkarotei 3 reizes dienā 15–20 minūtes pirms ēšanas.