Kādu spilvenu izvēlēties: dūnu, sintētikas, varbūt griķu?

Spalvu, pusdūnu vai dūnu spilveni
Atkarībā no pildījuma veida tie mēdz būt vieglāki vai smagāki, mīkstāki vai cietāki, kalpo īsāku vai ilgāku laiku. Visdārgākie, taču arī vismīkstākie, visvieglākie un visilgāk kalpojošie ir dūnu spilveni. Tie ilgāk saglabā formu un nesaplok, turklāt dūnas rada gaisa cirkulāciju, kas spilvenā vasarā uztur vēsumu, bet ziemā – silto gaisu. Taču šis pildījums mēdz spraukties cauri spilvena virsdrēbei, ar laiku zūd tā termoregulācija, spilvenā ātrāk uzkrājas mitrums, vairojas putekļērcītes, un tieši šie pagalvji visbiežāk izraisa alerģijas.

Uz dūnu, spalvu un citu dabisko materiālu spilveniem nedrīkst gulēt ar mitriem matiem. Ja telpas ir mitras, spilvens regulāri jāizbužina un jāžāvē. Spalvu un dūnu spilvenus drīkst tīrīt tikai ķīmiski.

Griķu sēnalu spilveni
Šie pagalvji ideāli pieņem cilvēka galvas formu, līdz ar to nodrošina pareizu kakla stāvokli. Guļot uz tā, pilnīgi atslābinās muskulatūra, samazinās asinsspiediens, kas ir stresa un galvassāpju galvenais cēlonis. Galvai atrodoties vienā līmenī ar ķermeni, cilvēkam ir vieglāk elpot, tāpēc daudziem samazinās krākšana.

Griķu sēnalas nodrošina brīvu gaisa cirkulāciju, līdz ar – to labu miegu. Vasarā spilvens ir vēss, bet ziemā silts. Šos spilvenus nedrīkst mazgāt, bet ar laiku griķu sēnalas mēdz saplakt, tāpēc jāizvēlas tāds, kura virsdrēbē ir iestrādāts rāvējslēdzējs, – tad spilvenu var papildināt ar jaunām griķu sēnalām vai arī tās nomainīt pret citām. Var nopirkt arī griķu sēnalu spilvenu apkakli, kas piemērots tāliem braucieniem ar auto, – tas palīdz turēt kaklu pareizā stāvoklī, un nerodas nogurums. Šāda apkakle ir piemērota arī atpūtai mājās.

Pievienot komentāru