Kāds neapmierināts Rīgas Zoodārza apmeklētājs uzraksta iesniegumu policijai. Iemesls ir neticams!

Rīgas Zooloģiskais dārzs vietnē “Youtube” publicējis video ar ķenguru saimi, pie kura paskaidrojis tos notikumus, kas notika nesen… tie šķiet pilnīgi neticami, taču tā patiešām notika!

Foto – ekrānuzņēmums.

Pie publiskotā video, kurā redzami dzīvespriecīgi ķenguri, ir paskaidrots:

Rīgas Zooloģiskā dārza rudo ķenguru tēviņš Kingarū iecienījis bieži gulēt uz grīdas, bet …

Pēdējā laikā Rīgas zoodārza darbiniekiem bieži nākas atbildēt uz jautājumu, kāpēc rudais ķengurs Kingarū guļ uz muguras, daudzuprāt nedabiskā pozā, kas liekot domāt par viņa kritisko veselības stāvokli. Diemžēl, šoreiz atbilde apmeklētāju neapmierināja un tapa iesniegums policijai… Pēc būtības – PAR ĶENGURU!

Pēc ilgstošas komunikācijas ar policijas pārstāvjiem, kas šādu “izlaidīgu” ķengura gulēšanu sliecās uzskatīt par nepiedienīgu un apmeklētāju dzīvniekmīlestības jūtas aizskarošu, tiks lemts par iespējām iespaidot vai nu ķengura, vai arī zoodārza apmeklētāju dabisko uzvedību. Viena no iespējām – izslēgt grīdas apsildi, lai neveicinātu dzīvnieka vēlmi gulēt siltākajā un komfortablākajā vietā. Otra iespēja – nepārtraukti radīt dzīvniekam stresa sajūtu, lai tas visu laiku atrastos trauksmes stāvoklī un neatļautos relaksēti apgulties.

Pastāv, protams, trešā iespēja, mūsuprāt, vienīgā pareizā – cerēt uz apmeklētāju uzticēšanos zoodārza darbinieku profesionalitātei un dzīvnieku uzvedības un paradumu pārzināšanai.

Esam pārliecināti, ka vairums zoodārza apmeklētāju Kingarū neparasto gulēšanas pozu uzlūko ar labvēlīgu smaidu, bet tiem, kas tajā saskata dzīvnieka veselības problēmas, atgādinām, ka:

1. Rudie ķenguri Rīgas zoodārzā regulāri vairojas un vēl nesen visi priecājās par ķengurēnu, kurš uzsāka patstāvīgas gaitas ārpus mammas somas. Tātad – pamats domāt, ka dzīvnieki jūtās labi;

2. Ķenguriem raksturīga visai spontāna reakcija uz jebkuru traucējumu, tāpēc mītnes apsildei nevar tikt izmantoti radiatori, un, sekojoši, mītnes apsilde tiek realizēta ar apsildāmas grīdas palīdzību. Tad nu ķenguri meklē vietu, kur vissiltāk… Šeit arī atbilde, kāpēc mītnes iekārtojumā nav zaru, plauktu u.c. Klajā stepe, kurā ķenguri dzīvo savvaļā, arī ir klajums, kur, strauji skrienot, nav šķēršļu, ar ko sadurties;

3. Ķenguru mītne tiek uzkopta katru dienu ap plkst. 12.00, kad tiek veikta arī mītnes grīdas dezinfekcija un barības izvietošana;

4. Vasarā, kad ķenguriem ir karsti, tie izrok vēsajās smiltīs bedri un apguļās tajā līdzīgā pozā. Tātad – ne iekštelpu grīda vainīga…
Rīgas Zooloģiskā dārza kolekcijā ir 4 rudie ķenguri un 6 purva valabiji.
Lūgums Rīgas zoodārza apmeklētājiem – ļaujiet ķenguram Kingarū gulēt tā, kā viņam patīk, nevis tā, kā jums gribas! Pasmaidiet, nevis dusmojaties! Tā būs labāk visiem!

Ķenguri Rīgas Zooloģiskajā dārzā:

Pievienot komentāru