Karstas, dziļi sildošas kompreses
Šķīdumu šīm kompresēm gatavo, izejot no aprēķina 2 ēdamkarotes sāls uz 1 litru verdoša ūdens. Procedūra ir šāda: frotē dvieli samitrina karstajā sālsūdenī un pieliek zodam, kaklam, vaigiem, elkoņiem vai ceļiem.
Šīs kompreses izmanto dziļai to ķermeņa daļu izsildīšanai, kurām nepieciešama atslābināšanās un papildu mikroelementu devai, ko nodrošina asinsrites uzlabošanās kapilāros. Šādas kompreses var izmantot arī kosmētiskiem mērķiem.
Kompresi atkarībā no tās uzdevuma tur no 10 minūtēm (kosmētiskai procedūrai) līdz 30–40 minūtēm (ārstnieciskai iekaisušas un sāpošas vietas izsildīšanai).
Tvaika kompreses pret reimatismu un podagru
Šīs kompreses pagatavošanai izmanto maisiņu, kurā iebērts līdz 50–70 ºC uzkarsēts sāls. Kompresi liek vietai, kuru nepieciešams labi izsildīt. Ja maisiņš šķiet par karstu, zem tā paliek frotē dvieli, bet pārsedz ar kompešpapīru un apsien, tā radot lokālu saunas efektu konkrētajai vietai.
Karstos sāls apliekamos izmanto sāpju mazināšanai reimatisma un podagras gadījumā. Pret hroniskām slimībām, kad nepieciešams mīkstināt kādu sacietējumu, panākt to uzsūkšanos un nogulsnējušos vielu izvadīšanu, procedūru taisa divas reizes dienā.
Apsējs pret sāpēm
Šis ir sildošās kompreses paveids. Šādu kompresi liek tieši sāpošajai vietai vai tās tuvumā. Apsējam izmanto vairākās kārtās salocītu sterilu lina vai kokvilnas audumu, vai daudzkārt salocītu marli.
Lai sterilizētu audumu mājas apstākļos, pilnīgi pietiek to iegremdēt verdošā ūdenī vai arī izgludināt ar ļoti karstu gludekli. Apsēja materiālu iegremdē karstā, iepriekš uzvārītā sālsūdenī (1 daļa sāls uz 10 daļām ūdens), nedaudz atdzesē un lieko mitrumu nospiež.
Vietu, kur paredzēts likt kompresi, vispirms, lai kontakts ar ķermeni būtu labāks, apslauka ar mitru dvieli un tikai tad uzliek un piesaitē apsēju.