Svaigo burkānu un to sulas ārstnieciskā vērtība ir saistīta ar augsto karotīna saturu. Karotīns ir A vitamīna avots, kura trūkums izraisa pastiprinātu nogurumu, samazina organisma noturību pret saaukstēšanos un infekcijas slimībām, pret kuņģa un zarnu trakta funkciju traucējumiem, vīstošu ādu, mazasinību, redzes pasliktināšanos.
Jūtams A vitamīna (tāpat arī C un B vitamīna) zudums novērojams smaga fiziska darba strādniekiem (sevišķi karstā laikā). Tāpēc svaigi burkāni un to sula ir neaizvietojams hipovitaminozes profilakses un ārstniecības līdzeklis.
* Pret aknu iekaisumu, hronisku hepatītu, gastrītu ar paaugstinātu skābes līmeni, vemšanu, redzes uzlabošanai, kā arī sievietēm grūtniecības laikā ieteicams izdzert pa pusglāzei burkānu sulas dienā.
* Pret smaganu iekaisumu, stomatītu, angīnu, faringītu, balss aizsmakumu mute un rīkle jāskalo ar siltu burkānu sulu. Bet saaukstēšanās gadījumā palīdzēs sula ar medu vai arī pienā novārīti sarīvēti burkāni.
* Pret tuberkulozi, dzimummazspēju un kā urīndzenošu līdzekli lieto burkānu sēklas: 3 reizes dienā pirms ēšanas pa 1 gramam pulverī saberztu sēklu.
* Pret diatēzi uz problemātiskajām vietām liek putriņu no svaigām burkānu lapām. Bet, ja ir neirodermīts, čūlas vai apdegumi, ārīgi lieto gan lapu putriņu, gan lapu sulu.
* Pret sausu ādu speciālisti iesaka 1–2 reizes nedēļā uzlikt no 2–3 rīvētiem burkāniem un viena olas dzeltenuma pagatavotu masku. Pēc 20–25 minūtēm masku nomazgā ar siltu ūdeni.