Mūsdienās arvien populārākas kļūst dekoratīvās žurkas, kāmīši, pundurtruši un jūrascūciņas. Un ne bez pamata: pieticīgie dzīvnieciņi ir ļoti amizanti, mierīgi un draudzīgi.
Saskarsmei ar tiem ir labvēlīga ietekme hipertonijas, asinsvadu veģetatīvās distonijas, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas, smagos atbalsta–kustību aparāta slimību, bērnu cerebrālās triekas gadījumos.
Pietiek pāris reižu dienā uz 15–20 minūtēm paņemt dzīvnieciņu rokās un paglaudīt kažociņu. Un nedrīkst aizmirst pacienāt viņu ar kaut ko garšīgu – tas tikai pastiprinās grauzēju terapijas dziedniecisko efektu.
Vismazāk rūpju mājās prasa bruņrupucis. Daudzi to iegādājušies, pat necenšas iekārtot tam savu atsevišķu vietiņu: rāpo pa grīdu, kur sadomā, un labi – tik vien tās vajadzības, kā reizi dienā (vai pat vairākās dienās) dzīvnieciņu pabarot.
Taču arī šim pieticīgajam abiniekam piemīt dziednieka spējas – tas palīdz pret neirodermītu, neirastēniju, epilepsiju, šizofrēniju. Vienīgais, kas jāizdara, – jāiekārto bruņrupucim silts, spoži apgaismots terārijs un vismaz stundu dienā jāvēro, kā tas kustas, peldas, ar apetīti ēd kādu sulīgu zaļumu.
Ne mazāk veselīgi ir arī raudzīties uz vardēm, krupjiem, ķirzakām un čūskām – tas stiprinās nervu sistēmu, palīdzēs pret hronisku pneimoniju un iedzimtu vājprātu. Tikai dzīvoklī gan šos rāpuļus turēt nebūtu ieteicams, vēlamāk biežāk apmeklēt zoodārzu.