Troksnis ausīs, protams, nav mirstamā kaite, taču nepatīkama gan. Tiem, kurus tā piemeklējusi, dzīve nav nekāda priecīgā: nepārtraukti ausīs skan kaut kāda čaboņa, dūkšana, sīkšana un citi neaprakstāmi trokšņi. Ir pat cilvēki, kuriem galvā dūc gluži kā augstsprieguma līnija vai dārd, it kā tur strādātu mehāniskais veseris.
Visa šī kakofonija ietekmē nervu sistēmu, laupa mieru, klusumu un, pats galvenais, var novest pie bezmiega un izraisīt nopietnus dzirdes traucējumus.
Biete… ausī
Atklāt trokšņu cēloni un to novērst izdodas ne vienmēr: medikamentozai ārstēšanai šī kaite padodas slikti. Toties tautas medicīnā ir ļoti vienkārši un gana iedarbīgi līdzekļi, kas palīdz trokšņainās ausis apklusināt.
* Uz rīves sarīvē vārītu bieti, izspiež sulu un 2–3 reizes dienā pilina pa 3–4 pilieniem katrā ausī. Papildus 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas pa 3–4 ēdamkarotēm lieto svaigi spiestu un līdzīgās daļās sajauktu biešu un dzērveņu sulu.
* Ar koka karoti saberž 3 lielas ķiploka daiviņas, aplej ar 30% propolisa izvilkumu spirtā, 5 dienas nostādina, tad izkāš un 2 reizes dienā ierīvē aizausis. Propolisa izvilkumu gatavo šādi: 3 ēdamkarotes sasmalcinātā propolisa ieliek tumša stikla traukā, aplej ar 7 ēdamkarotēm medicīniskā spirta, trauku cieši aizver, periodiski sakratot, 3 dienas nostādina istabas temperatūrā, tad izkāš caur marli. Uzglabā istabas temperatūrā.
Papildus lieto ķiploku izvilkumu spirtā. Notīra 300 g ķiploku, ieliek litra pudelē, aplej ar puslitru degvīna (labāk ņemt 70% spirtu) un 2–3 nedēļas nostādina tumšā vietā. Lieto pa ēdamkarotei uz nakti, atšķaidītu pusglāzē silta piena. Kurss – 3 mēneši. Pēc nedēļu ilga pārtraukuma kursu atkārto.
Raksta turpinājumu lasiet nākamajā lapā!