Maize – īstas zāles pret vairākām kaitēm: radikulītu, galvassāpēm utt.


Maize ir apbrīnojams cilvēces izgudrojums. Pēc zinātnieku aprēķiniem, šis produkts ir jau teju 15 tūkstošu gadu vecs, taču joprojām nav apnicis un diez vai kādreiz apniks.

Pati veselīgākā ir rudzu maize, kuru, starp citu, bieži iesaka iekļaut aptaukošanās ārstēšanas diētā. Aptuveni no vienāda maluma miltiem ceptas rudzu un kviešu maizes ķīmiskais sastāvs ir gandrīz identisks. Gan viena, gan otra satur fosforu, cinku, jodu, fluoru, kāliju, nātriju, kalciju, B1, B2, PP vitamīnu.

Maizē ir maz tauku, tāpēc veseli cilvēki to var ēst kaut vai puskilogramu dienā, bet smaga fiziska darba strādnieki – pat vairāk. Vidēji 100 g maizes ir 200–300 kaloriju.

Cukura diabēta un aptaukošanās gadījumā vēlams ēst maizi ar kliju piedevām.

Ar aterosklerozi sirgstošiem cilvēkiem ieteicamas rudzu sausmaizītes ar riekstiem, sēkliņām un klijām, bet, ja ir nieru un aknu kaites, labāk ēst maizi, kuras sastāvā nav sāls un olbaltumu.

No raudzētas mīklas maizes vajadzētu atteikties visiem, kas cieš no aizcietējuma un meteorisma, kam ir gastrīts ar paaugstinātu skābes līmeni. Raugs pasliktina gremošanu, izjauc skābju un sārmu līdzsvaru organismā.

Pret furunkuliem, sastrutojumiem: rudzu miltiem pielej ķiršu sulu, iejauc mīklu (aptuveni krējuma konsistences), izveido no tās plānu plācenīti un izcep. Pēc tam silto plāceni pieliek sāpošajai vietai, piesaitē uz 12 stundām, pēc tam apmaina pret svaigu.

Pret galvassāpēm: galvvidum piesien dabīgā etiķī (piemēram, ābolu) samitrinātu rudzu maizes doniņu, bet pēdas apziež ar māliem un uzvelk plānas kokvilnas zeķes.

Pret radikulītu: no rudzu miltiem iejauc mīklu bez rauga, pievieno 30 pilienu terpentīna, jostasvietu aptin ar marli, tai uzziež 2 cm biezu mīklas kārtu, pārklāj ar polietilēna plēvi, nostiprina ar saiti un apliek vilnas šalli vai lakatu. Kompresi liek katru vakaru uz nakti. Kurss – 7–10 procedūras.

Pret mastītu: no rudzu miltiem, pusglāzes piena, ēdamkarotes kausēta sviesta un tējkarotes medus iejauc stingru mīklu, izveido plāceni un uz nakti pieliek krūtij kā kompresi. Cita recepte: rudzu miltus sajauc ar biezenī samaltu narcises sīpolu, izveido plācenīti un vakarā pirms gulētiešanas uz 2 stundām pieliek krūtij. Procedūru atkārto katru vakaru, līdz iestājas pilnīga atveseļošanās (5–10 reizes).

Pievienot komentāru